Losgeslagen Ark van Noach richt ravage aan in haven van Urk
In de haven van Urk is door de harde wind de VerhalenArk op drift geraakt. Het schip dat is gebouwd naar de Bijbelse beschrijving van de Ark van Noach heeft verschillende schepen in de jachthaven geramd.
Er waren zeven mensen aan boord. Zij zijn door de KNRM in veiligheid gebracht. Er zijn nog wel dieren op het schip.
Volgens eigenaren van passagiersschip De Zuiderzee heeft de ark een meerpaal geramd en daarna hun schip over de hele lengte ingedeukt.
Daarna ramde de ark een drijvende steiger en twee daaraan vastgemaakte zeiljachten. De replica is midden in de haven gestrand. "Voor ons zal de schade wel meevallen, omdat het een stalen bak is", vertelt de geschrokken eigenaar van de ark tegen Omroep Flevoland. "Maar ik hoop echt dat het meevalt met die kleine boten."
Afgesloten
De brandweer en de KNRM proberen het schip terug naar de kade te halen. Een gedeelte van het haventerrein is afgesloten. Pas als de wind gaat liggen, kunnen de hulpdiensten meer doen.
Vorige maand raakte de Ark ook al op drift en werd volgens de havenmeester ook een meerpaal uit de kade gerukt. De 70 meter lange boot ligt drie maanden bij Urk.
Bekijk ook
- liveblog

Tweede Kamer debatteert over terugdraaien versoepelingen en 'inschattingsfout'
Het debat is om 13.00 uur begonnen, Vanwege de verbouwing van het Binnenhof is de plenaire zaal niet meer beschikbaar.

Floriade mag kabelbaan openen voor bezoekers
Twee bewoners van Almere stapten naar de rechter om de opening van de kabelbaan te voorkomen. De vergunning voor de baan zou volgens hen niet op de juiste manier zijn verleend.

Meer tijd en geld voor organisaties afgelaste evenementen en festivals
Het demissionaire kabinet trekt nog eens 135 miljoen euro uit om ondernemers te compenseren.
