
Brazilië stuurt leger om stakende politie te vervangen
De regering van Brazilië heeft 200 militairen naar het zuidoosten van het land gestuurd, omdat in de oostelijke deelstaat Espirito Santo de politie staakt. Dat heeft de afgelopen dagen geleid tot een golf van moord en geweld.
De politieagenten eisen meer loon en hebben daarom sinds vrijdag het werk neergelegd. Op lokale media zijn daarna beelden verschenen van plunderingen, diefstallen en geweld. Er zouden vijftig mensen zijn vermoord in de deelstaat, meer dan gewoonlijk in een weekend. De overheid wil dat aantal niet bevestigen. In Espirito Santo wonen bijna 4 miljoen mensen.
De scholen, klinieken en andere openbare gebouwen in de staat zijn dicht.
Geen budget
De lokale overheid heeft de politiechef ontslagen en de gouverneur heeft gezegd niet verder te onderhandelen zolang de agenten hun werk niet weer oppakken. De salarissen kunnen volgens de lokale autoriteiten niet hoger worden dan nu, omdat er geen geld is.
Brazilië lijdt onder een zware recessie. President Michel Temer heeft ook al militairen ingezet om opstanden in meerdere gevangenissen te onderdrukken. Afgelopen maand vielen daarbij zo'n 140 doden.
- liveblog
Rutte: we gaan echt geen onverantwoorde dingen doen • Pfizer gaat versneld leveren aan Nederland
Het belangrijkste nieuws over het coronavirus uit binnen- en buitenland van vrijdag 16 april.
Chinese economie groeit met recordsnelheid na coronacrisis
De groei van 18,3 procent is nog nooit eerder geregistreerd. Toch valt dat cijfer analisten tegen.
Historisch weinig huizen te koop, prijzen stijgen door
Sinds 1995 stonden er niet zo weinig huizen te koop als in het eerste kwartaal van 2021.