
Rebellen Syrië: regeringsleger bombardeert weer
Na dagen van betrekkelijke rust voert de Syrische luchtmacht weer bombardementen uit, zeggen rebellen en waarnemers in het land. Vooral een vallei in de buurt van Damascus die in handen is van opstandelingen, zou het doelwit zijn.
Het zou een ernstige schending zijn van het bestand dat donderdag van kracht werd. De afgelopen dagen waren er wel wat incidenten en kleine schendingen van de bestandsafspraken, waarvan beide kanten elkaar de schuld gaven.
Het staakt-het-vuren kwam tot stand met medewerking van Rusland en Turkije. Het werd verwelkomd door de VN-Veiligheidsraad, al is niet duidelijk welke strijdgroepen precies aan het bestand meedoen. Rebellengroepen hebben gedreigd het bestand op te zeggen als Syrische regeringsmilitairen zich er niet aan houden.
Wekdienst 22/5: Landskampioen hockey vrouwen bekend • World Economic Forum van start
Nieuws, weer, verkeer: met dit overzicht begin je geïnformeerd aan je dag.
Party's, privéjets en plechtig preken, Davos is 'georganiseerde hypocrisie'
Vandaag begint de jaarlijkse ontmoeting van het World Economic Forum. De elite uit allerlei sectoren laat zich er graag zien.
- liveblog
'Strijd in Donbas verhevigt na inname Azovstal' • Families bezorgd over krijgsgevangenen
In dit blog houden we je op de hoogte van het laatste nieuws over de oorlog in Oekraïne.