
'Poetin gaf opdracht voor hacken Democratische Partij'
Vanuit de regering van president Obama wordt steeds nadrukkelijker naar de Russische president Poetin gewezen in het schandaal over de gehackte Democratische e-mails. Met bewijzen komt het Witte Huis echter niet.
Volgens perschef Josh Earnest konden de Russische hackers alleen hun gang gaan omdat ze toestemming hadden van de allerhoogste functionarissen. Daarmee doelde hij op president Poetin, en hij wordt in die visie ondersteund door de Amerikaanse inlichtingendiensten.
Trump
Volgens het Witte Huis heeft Donald Trump direct geprofiteerd van de hacks en wist hij ervan dat de Russen de Democraten aan het bespioneren waren. Volgens Trump zijn de beschuldigingen over de Russen niet waar en ingegeven door het feit dat Clinton de verkiezingen verloren heeft.
De woordvoerder van Poetin heeft de beschuldigingen afgedaan als belachelijke onzin.
In de aanloop naar de verkiezingen van 8 november werden belangrijke Democratische instanties gehackt, zoals het Democratic National Committee. De inhoud van duizenden e-mails werd vervolgens gelekt naar WikiLeaks. De inhoud bracht de Democraten in verlegenheid.
Afrekening
Televisiezender NBC meldt op basis van bronnen bij de Amerikaanse inlichtingendiensten dat het Russische hacken begon als een persoonlijke afrekening met Hillary Clinton. Zij zou zich de woede van president Poetin op de hals hebben gehaald toen zij zich in 2011 openlijk afvroeg of de verkiezingen in Rusland wel eerlijk waren verlopen.
EU-embargo op Russische olie laat nog altijd op zich wachten
Voor het instellen van een olie-embargo tegen Rusland is goedkeuring nodig van de lidstaten. Achter de schermen wordt daar al weken over gesproken, maar overeenstemming is er dus nog niet.
Weer urenlang wachten in de rij op Schiphol door personeelstekorten
De luchthaven zegt er alles aan te doen om lange wachtrijen te voorkomen.
- liveblog
Harpoon-raketten in nieuw wapenpakket voor Oekraïne
In dit blog houden we je op de hoogte van het laatste nieuws over de oorlog in Oekraïne.