
RVD verdedigt overheidsbaan van zus Máxima
De Rijksvoorlichtingsdienst heeft gereageerd op een bericht in Argentinië over de jongere zus van koningin Máxima, Inés Zorreguieta. In Argentijnse media wordt kritisch geschreven over een baan die zij heeft gekregen van de nieuwe Argentijnse president, Macri. Ze zou niet aan de functie-eisen voldoen voor de goedbetaalde baan als directeur van een overheidsraad.
De RVD schrijft op Twitter dat Máxima geen enkele rol heeft gespeeld bij benoeming van haar zus in de Argentijnse raad voor coördinatie sociaal beleid.
Verder schrijft de RVD dat de 31-jarige Argentijnse al voor deze benoeming op regionaal niveau werkte voor de huidige minister van Sociale Zaken in Argentinië.
In sommige Argentijnse media wordt de benoeming door de Argentijnse president gezien als vriendjespolitiek. In Nederland werden de berichten in Argentinië opgepikt door de Volkskrant.
Wekdienst 25/6: Pride van Warschau én Kiev in Polen • Veteranendag in Den Haag
Nieuws, weer, verkeer: met dit overzicht begin je geïnformeerd aan je dag.
'Ook andere rechten in gevaar' na einde landelijk abortusrecht
De uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof gisteren, die veel losmaakt binnen en buiten de VS, toont ook verdeeldheid binnen het hof. Staan meer rechten op de tocht?
In hele VS demonstraties na abortus-uitspraak Hooggerechtshof
Volgens CNN waren er in het hele land zeker 70 betogingen gepland. Veel waren relatief klein, maar in New York waren meer dan 10.000 mensen op de been.