NOS Nieuws

Pechtold: motief van Van U. schokkend

D66-leider Pechtold reageert op de bekentenis van Bart U.

D66-leider Pechtold vindt het schokkend en confronterend dat Bart van U. Els Borst heeft gedood omdat zij verantwoordelijk was voor de euthanasiewet.

Pechtold zegt dat zijn meest bange vermoedens helaas waarheid zijn geworden. "Els is om het leven gebracht vanwege haar maatschappelijk en politiek baanbrekende werk op het gebied van euthanasie. Die gruwelijke werkelijkheid maakt het nog moeilijker haar dood een plek te geven."

Alles waar D66 voor staat

Volgens Pechtold stond Borst voor alles waar D66 voor staat. "De bekentenis van Van U. geeft haar familie en dierbaren meer duidelijkheid, maar ook meer verdriet", aldus Pechtold.

Via D66 vragen de familieleden van Borst geen contact met hen op te nemen en hun de ruimte te geven het verdriet te verwerken.

Deel artikel:

Advertentie via Ster.nl