
Doden in Duitsland na eten zelfgeplukte groene knolamaniet
In Duitsland zijn in een week tijd twee doden gevallen na het eten van een zelfgeplukte giftige paddenstoel, de groene knolamaniet.
Maandag stierf een 16-jarige Syrische asielzoeker en nu een 44-jarige man uit Roemenië. Duitse artsen krijgen steeds vaker te maken met vluchtelingen die in de Duitse bossen eetbare paddenstoelen zoeken en plukken.
In de omgeving van Hannover zijn meer dan dertig zieke paddenstoeleneters behandeld.
De groene knolamaniet lijkt op een champignon maar is een van de giftigste paddenstoelen ter wereld. Dertig gram van het zwammetje kan al dodelijk zijn. Een groene weerschijn op het hoedje onderscheidt hem van de champignon.
WHO: apenpokken nu geen noodsituatie van internationaal belang
Volgens de WHO lijkt het aantal besmettingen stabiel te zijn en daalt het cijfer in sommige delen van de wereld.
Duitse douane pakt Nederlandse drugsverdachte op bij brievenbus
Vanuit de Duitse plaats Kranenburg werden in zes weken tijd meer dan duizend poststukken met drugs naar adressen in en buiten Duitsland gestuurd.
Niet-Engelstalige Gabon en Togo lid van Gemenebest: 'Een wereld vol kansen'
De twee landen hopen met de toetreding op nieuwe kansen op het gebied van diplomatie, politiek en economie in de Engelssprekende wereld.