Weer massale protesten in Brazilië
In Brazilië zijn mensen opnieuw massaal de straat opgegaan om te demonstreren tegen president Rousseff. Ze denken dat zij betrokken is bij een groot corruptieschandaal en willen dat zij aftreedt.
In vrijwel alle grote steden waren demonstraties. De grootste was in São Paulo, waar zo'n 135.000 mensen protesteerden.
Derde protestdag
Het was de derde landelijke protestdag tegen de regering. De vorige keer, in april, waren er 1,5 miljoen demonstranten op de been.
Met bijna een miljoen demonstranten waren dat er dit keer beduidend minder. Dat kan er op duiden dat de oppositie aanhang is kwijtgeraakt.
Steun
Hoe dan ook is de kans klein dat president Rousseff het veld moet ruimen, zegt correspondent Marc Bessems. De afgelopen week heeft zij veel steun gewonnen in het congres.
"Achter de schermen is er veel overlegd en onderhandeld, met als gevolg dat de president weer steviger in het zadel zit", zegt Bessems.
