
Vrouwelijke presidentskandidaat bij Republikeinen
Bij de Republikeinen heeft zich nu ook een vrouw kandidaat gesteld voor de presidentsverkiezingen van 2016. Het is Carly Fiorina, de voormalige CEO van computerbedrijf Hewlett-Packard. Ze maakte haar kandidatuur bekend in het programma Good Morning America van ABC.
Fiorina heeft vooral ervaring in het bedrijfsleven. Ze was zes jaar de hoogste baas van HP en werkte sinds haar vertrek in 2005 hoofdzakelijk als adviseur.
Clinton
Bij de verkiezingen van 2008 was ze betrokken bij de campagne van de Republikeinse presidentskandidaat John McCain. Twee jaar later deed Fiorina in Californië zelf een gooi naar een Senaatszetel, maar ze verloor toen van haar Democratische opponente.
De zakenvrouw staat bekend als critica van de Democratische kandidate Hillary Clinton. Volgens Fiorina beschikt Clinton over een mooi cv, maar heeft ze weinig bereikt. Ze denkt dat Clinton kan worden 'geneutraliseerd' nu de Republikeinen ook een vrouwelijke kandidaat hebben. In Good Morning America benadrukte Fiorina vooral haar kennis van de economie. Ook zei ze dat Amerika toe is aan een outsider.
Carson
Afgelopen nacht meldde de vierde man zich al voor de Republikeinse voorverkiezingen, de 63-jarige Ben Carson. Hij doet het goed bij de aanhangers van de Tea Party, het zeer conservatieve deel van de Republikeinse achterban.
Bekijk ook
Nauwelijks hulp voor voormalige kindsoldaten Islamitische Staat
Deze jongens zagen de gruwelijkste misdaden en zaten daarna soms jaren in de cel. Eenmaal thuis is er weinig professionele hulp.
Opnieuw feministisch protest op rode loper in Cannes
De beveiliging greep dit keer niet in. Het protest heeft mogelijk te maken met de première van een feministische documentaire.
- liveblog
Staat van beleg in Oekraïne verlengd • Poolse president warm onthaald in Kiev
In dit blog houden we je op de hoogte van het laatste nieuws over de oorlog in Oekraïne.