
Leider van Pegida stapt op vanwege Hitlerfoto
Organisator Lutz Bachmann van de Pegida-marsen in Duitsland is opgestapt, vanwege een rel rond een Hitlerfoto van hem.
De 41-jarige Bachmann zette een foto van zichzelf als Hitler al voor de opkomst van Pegida op Facebook. Onder de foto schreef hij: "Hij is terug." Het was volgens Bachmann bedoeld als grap.
De foto van Bachmann met hitlersnor en -kapsel leidde tot ophef in de top van de Duitse beweging. Vicevoorzitter Jahn zinspeelde vanmiddag in de krant Bild al op het vertrek van Bachmann.
Beesten en tuig
Een woordvoerder van Pegida zegt dat de beweging de foto van Bachmann en zijn teksten op Facebook ten zeerste afkeurt. De oprichter van Pegida omschreef buitenlanders onder meer als "vee" en "tuig".
Bachmann heeft volgens de woordvoerder de partij zijn excuses aangeboden en daarna zelf voorgesteld om terug te treden.
Het nieuws over de terugtrekking zou per ongeluk twee uur te vroeg naar buiten zijn gebracht door de partij Alternative für Deutschland (AfD). Volgens Duitse media werkt die partij samen met de organisatie van de Pegida-marsen. Zeker is in elk geval dat leden van AfD meedoen aan Pegida-marsen.

Ophef
De Duitse justitie onderzoekt of Bachmann strafrechtelijk vervolgd kan worden voor opruiing. In het verleden is hij veroordeeld voor diefstal, inbraak, mishandeling en drugsmisdrijven.
Pegida protesteert in Duitsland geregeld tegen wat de beweging noemt "de islamisering van Europa". Vanavond zijn er opnieuw betogingen. In Leipzig gaan naar verwachting 100.000 mensen de straat op, zowel voor- als tegenstanders van Pegida.
Bekijk ook
Tonnen aan giften voor partijen: 'Donateur wordt zo beetje werkgever van politici'
Geldschieters kunnen met hun donaties naast aandacht ook invloed krijgen binnen een partij, waarschuwt politicoloog André Krouwel.
Doodgeschoten 19-jarige Angel is 'held van Myanmar'
De jonge vrouw droeg een T-shirt met de tekst 'Everything will be OK' toen ze gisteren in Myanmar op straat werd doodgeschoten. Vandaag was haar begrafenis.
Dit is het nieuwe songfestivalnummer van Jeangu Macrooy
Jeangu Macrooy moest een nieuw lied maken omdat het Eurovisie Songfestival vorig jaar vanwege de coronacrisis niet doorging.