
Kamer: voorlopig geen schaliegaswinning
Er mag in deze kabinetspersiode niet begonnen worden met het winnen van schaliegas. Een Kamermeerderheid heeft voor een motie hierover van PvdA-leider Samsom en GroenLinks-fractieleider Van Ojik gestemd.
Vorige week schaarden onder meer SP, PVV, ChristenUnie en Partij voor de Dieren zich al achter de motie en vandaag kwamen daar D66 en CDA bij. Daarmee is er een ruime meerderheid.
Minister Kamp zei vrijdag nog dat hij de motie kan uitvoeren, maar dat hij proefboringen niet uitsluit. Volgens hem vallen die er niet onder, maar PvdA en GroenLinks zeggen dat dat wel het geval is.
Hogere rente voor leningen is nieuwe tegenvaller voor het kabinet
De regering houdt er rekening mee dat het in deze kabinetsperiode 5 miljard meer kwijt is aan rente.
Aantal meldingen discriminatie toegenomen, mede door coronaregels
Een derde van de klachten die bij gemeenten binnenkwamen, gingen over de ingevoerde coronamaatregelen.
Air France-KLM wil met aandelenuitgifte 2,25 miljard euro ophalen
De luchtvaartmaatschappij wil zijn financiële positie versterken en de staatssteun afbetalen.