Diego Forlan schikt zich in het lot van Uruguay.
Diego Forlan schikt zich in het lot van Uruguay.
AFP Hoewel Uruguay met 3-2 verloor van Oranje verloor in de halve finales van het WK zijn de Uruguyaanse media vol lof over de verrichtingen van de nationale ploeg.
"Als je dan toch een manier moet vinden om te verliezen, dan maar zo: strijdend ten onder", kopte El Telégrafo." Alles is er nu op gericht om derde te worden."
"We hebben met waardigheid gestreden. Helaas waren de Europeanen superieur", zo meent Espectator. De krant vindt dat Nederland een tegenstander van formaat was. "Dit was wel even anders dan in de vorige duels. Een paar minuten superieur voetbal was genoeg om Uruguay kapot te spelen. Oranje is technisch zeer sterk en dodelijk in de omschakeling."
Dirk Kuijt
Volgens El País was de halve finale tegen Nederland het hoogst haalbare voor Uruguay. "Nederland was beter voorbereid op de wedstrijd", aldus de krant, die Dirk Kuijt de beste speler aan Nederlandse zijde noemde. "Kuijt is met zijn kracht, inzet en loopvermogen een gevaar voor iedere tegenstander."
El Observador vindt dat Uruguay de finale had verdiend. "Het doelpunt van Sneijder was buitenspel. De drie minuten chaos die daarop volgden, leidden het uiteindelijke verlies in van Uruguay."

»
»
»