Zo ziet de warming up eruit als de Grannies gaan voetballen. Dat doen ze twee keer in de week Zo ziet de warming up eruit als de Grannies gaan voetballen. Dat doen ze twee keer in de week Roel Pauw / NOS De oma's van Ivory Park zijn echte alleskunners: ze zorgen voor hun kleinkinderen die hun ouders zijn kwijtgeraakt aan aids. Ze maken allerlei spulletjes om te verkopen ten behoeve van de lokale gemeenschap (gebreide mutsjes, ansichtkaarten, hartvormige mozaïekjes in de kleuren van de Nederlandse vlag). En ze voetballen! Dat doen ze onder leiding van een vrijwilliger van de Nederlandse organisatie Tshwaranang ('Houd elkaars handen vast').
Op dinsdag en donderdag is het eerst rekken en strekken en daarna voetballen. Het gaat allemaal niet meer zo snel, want de oma's zijn tussen de 65 en 80 jaar oud.
Goede maaltijd
Trees Stege is samen met haar man Henny een paar jaar geleden begonnen met een project voor 'community building' in Ivory Park, dat is een van de armste wijken in Johannesburg. Aids is er een immens probleem, net als werkloosheid.
De oma's (en trouwens ook de opa's) zijn van onschatbare waarde voor de kinderen in deze buurt. Maar ze hebben zelf ook ondersteuning nodig. Daarom kunnen ze twee keer in de week een goeie maaltijd gebruiken in het gemeenschapshuis van Tshwaranang.
Troetel-township
Vandaag is er een voetbalwedstrijd georganiseerd om fondsen te werven voor de stichting. En om de mensen in Ivory Park het gevoel te geven dat zij ook meetellen. Veel van de (internationale) aandacht tijdens het WK gaat naar Soweto, toch een beetje het troetel-township van de hulporganisaties en de media.
Het voetbalteam van Tshwaranang heet Ivory Park Eagles en bestaat uit jongens van 15 tot 17 jaar. Ze spelen (in Feyenoord-tenue) tegen een gelegenheidsteam van Nederlanders die overal vandaan zijn geplukt. De jongens winnen met 5 1. Vandaag zijn zij winnaars en dat zullen ze nooit vergeten.









»
»
»