Ghana heeft permissie voor Boateng

Kevin-Prince Boateng blesseert Michael Ballack tijdens de Cup Final Kevin-Prince Boateng blesseert Michael Ballack tijdens de Cup Final AFP

Ghana mag Kevin-Prince Boateng, die ook een Duitse achtergrond heeft, meenemen naar het WK voetbal in Zuid-Afrika. Het land heeft daarvoor toestemming gekregen van wereldvoetbalbond FIFA.

De 23-jarige middenvelder van Portsmouth, die opgenomen is in de dertigkoppige voorselectie van Ghana, werd geboren in Berlijn. Zijn vader is Ghanees, zijn moeder afkomstig uit Duitsland. Boateng begon zijn profloopbaan bij Hertha BSC in de Bundesliga en kwam in de jeugd voor diverse Duitse teams uit.

Boateng kwam vorige week in het nieuws als de speler die de Duitse international Michael Ballack in de finale van de FA Cup tegen Chelsea zo hard raakte dat deze fors geblesseerd raakte en het WK aan zich moet laten voorbijgaan.

Het toeval wil overigens dat Ghana in de groepsfase van het WK uitgerekend op onder andere Duitsland stuit en dat betekent dat Kevin-Prince Boateng mogelijk in het veld komt te staan tegenover zijn bij HSV spelende broer Jerome Boateng, die in de voorlopige selectie van Duitsland zit.

Nieuws

Video en Audio

  • » Oranje-trio arriveert op Aruba Video Dirk Kuijt, Mark van Bommel en Arjen Robben werden op Aruba warm onthaald, toen ze er arriveerden...17 jul 2010, 33854 keer afgespeeld
  • » Maradona mag nog vier jaar blijven Video De Argentijnse voetbalbond wil dat Diego Maradona aanblijft als bondscoach. Over vier jaar is het...15 jul 2010, 5790 keer afgespeeld
  • » Beckham verwijt Capello niets Video David Beckham was tijdens het WK vanwege een blessure elftalleider bij Engeland, maar een functie...15 jul 2010, 11463 keer afgespeeld

Meer video en audio

NOS
Ontdek Omroep.nl