De Nederlandse hockeydames hebben op het WK in Argentinië een grote stap richting de laatste vier gezet. De ploeg van bondscoach Herman Kruis versloeg in Rosario concurrent Australië met 4-1 en boekte de derde overwinning in groep A.
De Australischen hadden voor rust het beste van spel, al stond de verdediging van de olympisch kampioen zelden onder druk. Beide doelvrouwen moesten dan ook alleen in actie komen bij strafcorners.
Toni Cronk zag dat Maartje Paumen vier keer mocht aanleggen en Paumens eerste en vierde poging vlogen binnen. Haar collega Joyce Sombroek was halverwege de eerste helft kansloos bij de enige Australische corner van Nicole Arrold.
Maartje Paumen maakt hattrick vol
Ook in de tweede helft vielen er weinig uitgespeelde kansen te noteren. Oranje zat echter al snel op rozen, want de eerste strafcorner na rust werd door Paumen direct verzilverd (3-1).Het was al haar zevende treffer op dit WK.
Australié was aangeslagen, wankelde en de eerste beste goedlopende aanval van Nederland betekende de doodsteek voor de Aussies;de geheel vrijstaande Minke Smeets werd in de crikel gevonden en de recordinternational faalde niet.
(later meer)

»