Mier houdt olifant op afstand

Soms doet het formaat er niet toe. Nietige mieren kunnen zich namelijk prima verdedigen tegen grote olifanten. Dat blijkt uit een onderzoek van de Universiteit van Florida.

De onderzoekers stelden vast dat Afrikaanse olifanten de bomen waarop miertjes zitten als de pest mijden. De reusachtige landdieren zouden het verschrikkelijk vinden als er colonnes mieren in hun slurf zouden kruipen.

" Het is echt het verhaal van David en Goliath", zegt bioloog Todd Palmer." Deze mieren spelen een belangrijke rol bij het voorkomen dat dieren zware schade toebrengen aan bepaalde bomen."

Dit is een artikel van NOS op 3.
Kijk hier voor meer: NOS op 3

NOS op 3

NOS op 3

  • De nieuwe lounge in de nieuwste dubbeldekker intercity Loungen met de NS De 'Nieuwe Intercity Dubbeldekker'. Het is de naam die de NS geeft aan de gemoderniseerde versie van de verouderde stoptrein.
  • Call center Bel-me-niet werkt niet? De OPTA deelde in 2011 flinke boetes uit aan telemarketeers die zich niet aan het Bel-me-niet Register zouden houden. Maar ligt de zaak zo simpel?
  • Werknemers van Foxconn Apple doet onderzoek naar 'zelfmoord- fabrieken' Fabrikant Apple gaat onderzoek doen naar de werkomstandigheden bij ondermeer het controversiĆ«le Foxconn, in de Chinese provincie Shenzhen.