De Nederlandse hockeysters zijn er in Nottingham (Eng) niet in geslaagd de Champions Trophy te veroveren. De ploeg van bondscoach Herman Kruis boog in de finale met 4-2 voor Argentinië, dat de trofee voor de derde keer op rij won.
Na een wat voorzichtig begin bezorgde Barrionuevo Argentinië de voorsprong uit een strafcorner. Daarna nam Oranje, dat donderdag nog was weggespeeld door de titelverdediger, het heft stevig in handen. Nadat diverse kansjes onbenut waren gebleven, zorgde Jonker voor 1-1.
Oranje bleef daarna beter, maar gaf de wedstrijd na 26 minuten uit handen. De defensie liet zich verrassen door een splijtende pass en Rebecchi scoorde.
Beter Oranje mist te veel kansen
Nederland was helemaal van slag en Argentinië kwam nog voor rust op 3-1; strafcornerkanon Barrionuevo maakte haar zevende treffer van het toernooi.
Na rust was het initiatief weer voor Oranje. Lammers schoot naast en Jonker miste een grote kans, maar na 56 minuten was het toch raak door een uithaal van Goderie. Kort daarop was keepster Succi alert bij een schot van Van As en kwam Jonker, na een goede actie van Hoog, net tekort voor de tip-in.
Argentinië kwam er niet aan te pas, maar sloeg vlak voor tijd meedogenloos toe. Een spaarzame uitval mondde uit in de derde strafcorner en Barrionuevo liet zich dat buitenkansje niet ontnemen.

»
»
»