Venus en Serena niet versleten

Serena en Venus Williams
Serena en Venus Williams Foto: AFP

Venus en Serena Williams denken voorlopig niet aan stoppen. Venus, met haar 32 jaar de oudste van de twee, zei nog zeker door te willen gaan tot en met de Spelen van 2016 in Rio de Janeiro.

"Dat is ons doel, we willen daar allebei nog spelen", aldus de Amerikaanse, die maandag even met de olympische fakkel over het centercourt van Wimbledon mocht lopen.

Venus begint in Londen aan haar vierde Spelen. Ze veroverde in 2000 (Sydney) goud in het enkel- en dubbelspel en voegde daar in 2008, weer met Serena, nog een olympische titel in het dubbelspel aan toe. "Ik heb al veel Spelen meegemaakt en het zou geweldig zijn daar nog even mee door te gaan."

Golden Slam

Serena gaat in Londen op jacht naar een 'golden slam', die staat voor titels op de vier verschillende Grand Slams en goud op de Spelen. Ook Maria Sjarapova en Roger Federer bij de mannen kunnen op Wimbledon deze eer bereiken. Rafael Nadal, Andre Agassi en Steffi Graf zijn tot nog toe de enigen met deze status op hun palmares.