Meer NOS op 3
19:30 Online gokken nu bijna legaal
19:09 Militair met machete vermoord op straat in Londen
18:27 Volkskrant wint media hackathon met nieuwsgame
17:45 Teeven: houden aan de voorwaarden
17:04 FBI schiet man in Boston-verhoor dood
16:26 Veronica: "inbraak op tv was nep"
Archief
Bekijk ook...
Meest bekeken video's vandaag
-
1
Tornado verrast zelfs tornadojagers
In Oklahoma zijn reddingswerkers zo goed als klaar met zoeken naar slachtoffers van de verwoestende...
»
-
2
Corruptie en seks in China's hoogste regionen
Een bijzonder moment op de Chinese TV vanmorgen. Voor het eerst in de geschiedenis legde de...
»
-
3
Jongeren zin in werken Jeugdzorg
Er zijn verschillende onderzoeken gaande die moeten uitwijzen of het drama met de broertjes Ruben...
»
Grote woede in India om groepsverkrachting
zondag 23 dec 2012Grote woede in India na een brute verkrachting. Een vrouw van 23 werd zondag in een bus verkracht en mishandeld door een groep mannen. Groepsverkrachtingen komen in India veel vaker voor, maar je hoorde er niet zo veel over. Nu wel. De daders moeten de doodstraf krijgen, vinden duizenden demonstranten.
Protesten in India na groepsverkrachting
De groepsverkrachting van een 23-jarige Indiase studente heeft in New Delhi tot massale protesten geleid. De demonstranten willen dat de daders de doodstraf krijgen en dat de regering de veiligheid voor vrouwen op straat verbetert.
Vandaag liep een demonstratie op het plein bij het presidentieel paleis uit de hand. De oproerpolitie zette waterkanonnen en traangas in om de demonstranten, waaronder veel studenten, weg te krijgen.
Bekijk hier beelden van protesten:
De vrouw en haar vriend zaten vorige week in een bus toen ze werden aangevallen door dronken mannen. De vrouw werd meerdere malen verkracht en zij en haar vriend werden zwaar mishandeld. Daarna werden de slachtoffers uit de bus gezet.
Rape capital
De afgelopen jaren is het aantal verkrachtingen in New Delhi flink gestegen. De hoofdstad wordt ook wel de 'rape capital' genoemd. De regering wil na het incident maatregelen nemen om de stad veiliger te maken.
Op verkrachting ligt in het land vaak nog een taboe: vrouwen mogen van familie geen aangifte doen, of schamen zich te diep om naar de politie te stappen.
Vijf mannen zijn opgepakt voor de verkrachting in de bus. Zij zeggen dat ze de vrouw aanvielen omdat ze 's avonds niet zomaar naar buiten mag gaan met een man, meldt Sky News. De vrouw ligt intussen nog in kritieke toestand in een ziekenhuis in New Delhi.
Door: Anna
Deel dit artikel