Meer NOS op 3
25-05 Hackers vs. beveiligingsexperts in paintballgevecht
25-05 Geen bits, maar verfballetjes
25-05 Duizenden roze ballonnen in Kabul
25-05 Rugby'er legt spel stil om racistisch meisje
25-05 Duitsers nemen Londen over voor avond
25-05 Moordverdachte bijna gerekruteerd door MI5
Archief
Bekijk ook...
Meest bekeken video's vandaag
-
1
Hackers vs. beveiligingsexperts in paintballgevecht
Hackers, Anonymous-leden, het cyberkorps van de politie en andere beveiligingsexperts: in de...
»
-
2
Londen: kleine aanslag met grote impact
Een dag na de brute moordpartij in Londen heeft de politie bekendgemaakt wie het slachtoffer is:...
»
-
3
Terroristische moordaanslag op Britse militair
Londen is in shock na de brute terroristische slachtpartij van gisteren midden op straat. Een...
»
'Skelet bultrug naar Naturalis in Leiden'
vrijdag 14 dec 2012Hij is niet meer te redden: de bultrug die woensdag strandde en vastzit op zandbank Razende Bol bij Texel. Als het dier dood is, wordt het kadaver van 12 meter lang en met een gewicht van 20 ton, waarschijnlijk naar Den Helder gesleept. Daarna gaat het skelet naar Leiden, naar natuurmuseum Naturalis. Daar krijgt bultrug Johannes een mooie plek in het museum. Een reportage van verslaggever Martijn Bink.
Kamp: bultrug is een mooi en bijzonder dier
dinsdag 18 dec 2012Minister Kamp over bultrug Johannes. Die spoelde dit weekend aan op zandplaat de Razende Bol en overleed een aantal dagen later.
'Nog wel even wroeten in bultrug voor we tot de kern van de zaak komen'
dinsdag 18 dec 2012Steven van der Meije van Naturalis stond vanochtend naast de bultrug Johannes in een haven op Texel. Naturalis gaat de gestrande walvis onderzoeken.
Johannes blijkt toch Johanna
Johannes is aangekomen op Texel voor onderzoek. Of liever gezegd Johanna, want de bultrug blijkt toch een vrouwtje te zijn. Bij het verslepen bleek het dier een vagina te hebben, dat was daarvoor niet te zien.
De aangespoelde walvis wordt ontleed en via een autopsie proberen onderzoekers van de Universiteit Utrecht en Naturalis de doodsoorzaak van Johanna vast te stellen.
Bekijk hieronder beelden van het ontleden.
Het skelet komt in het museum van Naturalis in Leiden terecht. Het is de grootste walvis die ze daar ooit hebben gehad.
Niet perfect
Minister Kamp van Economische Zaken zegt dat er een protocol moet komen voor aangespoelde zeezoogdieren. Zo wil hij "de kansen voor dit soort unieke dieren zo groot mogelijk maken".
De PVV en de Partij voor de Dieren vinden dat de reddingsactie veel beter had gemoeten. Marianne Thieme vindt dat er geen duidelijke leiding was. "Deskundigen zoals Sea Shepherd, Lenie 't Hart en Rederij Noordgat zijn niet betrokken, en dat is een gemiste kans."
Kamp is het daar niet mee eens. Hij zegt dat de deskundigen "op een uitstekende manier" geprobeerd hebben Johanna te helpen. Hij benadrukte dat er geprobeerd is de bultrug weer in zee te krijgen, maar dat het niet is gelukt. Hij geeft toe dat de reddingsactie niet perfect was. "Wij zijn niet gewend dat dit soort dieren aanspoelen, daarom moeten we een protocol hebben voor alle zeezoogdieren."
Door: Maarten
Deel dit artikel