Meer NOS op 3
09:43 263 kilometer per uur op de fiets
09:41 Lex: onze man in Syrië
08:05 Verwoestende tornado raast door Oklahoma
07:33 NOS op 3 Wekdienst 21mei
20-05 Het is nu officieel: Yahoo! neemt Tumblr over
20-05 NOS.nl: Lente 2013 in Top-5 koudste ooit
Archief
Bekijk ook...
Meest bekeken video's vandaag
-
1
Nieuw record met deze ligfiets?
Studenten van de TU Delft hebben een ligfiets ontwikkeld waarmee ze hopen een nieuw snelheidsrecord...
»
-
2
Levensgevaarlijk: de sluipschutters in Aleppo
Verslaggever Lex Runderkamp is al een week in Aleppo in Syrië. De stad was voor de opstand het...
»
-
3
Trouwen in een luchtballon #fail
Het ja-woord van Kerin en Jonathan Narcisse in San Diego kwam letterlijk uit de lucht vallen toen...
»
Wie trekt Becks nummers 'uit elkaar'?
"Het origineel is beter", dat kan zeker niet gezegd worden van de nieuwste creatie van de Amerikaanse muzikant Beck. De muziek die volgende week uitkomt staat niet op cd, ook niet op video, maar alleen op papier.
Songreader is meer dan 100 pagina's muziek en illustraties. "Deze nummers zijn bedoeld om uit elkaar getrokken te worden", zegt Beck op de site van zijn uitgever. "Ze moeten anders worden vormgegeven. Het is een interessante gedachte dat ze worden gespeeld door koren, fanfares, iets anders dan de traditionele rockband. Er zijn geen regels."
Beck Hansen is vooral bekend van het veel geprezen Odelay. In de Nederlandse verkooplijsten kwam dat album niet verder dan een 27ste plaats, maar het Amerikaanse muziekblad Rolling Stone plaatste dit album en Sea Change in de lijst van 500 beste platen allertijden.
Keukentafel
Zijn nieuwe muziek zal die status niet krijgen, omdat die nog tot leven moet worden gebracht. Twee nummers zijn al vrijgegeven: Old Shanghai en Do We? We Do. Beide nummers hebben geleid tot een enorme hoeveelheid keukentafel-variaties. Zelfs de journalisten van de New Yorker hebben zich gewaagd aan hun eigen versie.
Op de website Songreader worden de beste uitvoeringen verzameld. Op deze manier ontstaat vanzelf een origineel en gevarieerd album.
Door: Gert-Jan Dennekamp
Ken jij Nederlandse muzikanten die zich al hebben gewaagd aan een uitvoering van één van de Beck-nummers? Mail naar nosnet@nos.nl.
Deel dit artikel