Meer NOS op 3
21-05 Maastricht gaat blowende buitenlanders onderzoeken
21-05 De nieuwe Xbox: Xbox One
21-05 Te weinig varkens op de barbecue
21-05 FairPhone: "een telefoon zonder slecht geweten"
21-05 FairPhone, telefoon met een geweten
21-05 Dna-onderzoek: lichamen zijn van Ruben en Julian
Archief
Bekijk ook...
Meest bekeken video's vandaag
-
1
Ophef om bloteborstenshow
Borgen, The Killing, Denemarken heeft de laatste jaren een reputatie opgebouwd als het op...
»
-
2
Film snijdt probleem seksverslaving aan
Het aantal seksverslaafden neemt toe. Hoe ernstig de gevolgen zijn van zo'n verslaving wordt...
»
-
3
Slecht weer management op festivals
Met Concert at Sea, Oerol, de Parade en Festival Mundial staan we voor een mooi festivalweekend ...
»
'Niet meer dubbel dokken bij vervoerders-switch'
Als het aan staatssecretaris Wilma Mansveld van Spoor ligt, hoeven treinreizigers binnenkort niet meer extra te betalen als ze van vervoerder wisselen. Ze wil dat het zogeheten opstaptarief verdwijnt. Dat schrijft ze in een brief aan de Tweede Kamer.
De direct betrokken openbaar vervoerders willen dit begin volgend jaar technisch gaan doorvoeren. Voor het ministerie, de Tweede Kamer en reizigers is het opstaptarief al geruime tijd een doorn in het oog, maar tot nu toe was er nog geen oplossing gevonden.
Eigen portemonnee
Vervoerders lopen namelijk inkomsten mis als ze het opstaptarief niet meer hanteren. Maar daar heeft Mansveld nu wel een oplossing voor: ze wil vanuit de overheid de getroffen vervoersbedrijven compenseren wanneer het dubbele opstaptarief wordt afgeschaft.
Voor de drie jaar na ingang van de afschaffing betaalt 'een brede basis van treinreizigers' mee aan het failliet van de opstaptarieven door een kleine verhoging van de tarieven. Die wordt naarmate de tijd verstrijkt weer lager.
Door: Jurjen
Deel dit artikel