Meer NOS op 3
18-06 Prostitueezaak tegen voetballers Ribery en Benzema geschorst
18-06 Waarom moest burgemeester Vlieland opstappen?
18-06 "Affaire(s)" burgemeester Vlieland: "Het is geen reclame"
18-06 Dekker: leerlingen zullen hun diploma verliezen
18-06 Examengate: tijdlijn tot nu toe
18-06 Het is tropisch en we zijn verbrand
Archief
Bekijk ook...
Meest bekeken video's vandaag
-
1
Waarom moest burgemeester Vlieland opstappen?
Omroep Friesland duikt nog wat dieper op de soap in: waarom moest de burgemeester van Vlieland...
»
-
2
Hittestress, wat is dat?
Het is bijna niet te geloven, maar morgen en overmorgen wordt het tot 35 graden. En dus was het...
»
-
3
Werkloze piloten boos op ABN Amro
Jonge werkloze piloten zijn boos op ABN Amro. Ze zeggen dat de bank hen aan het begin van hun...
»
Lever je raketwerper in en win een laptop
Honderden mensen hebben in de Libische stad Benghazi hun vuurwapens ingeleverd. En dat doen ze niet zomaar. In ruil voor hun wapens krijgen ze een lot waarmee ze bijvoorbeeld een auto, televisie, of laptop kunnen winnen. Op deze manier worden mensen aangemoedigd om juist hun wapens in te leveren.
Vorige maand deed de chef van het leger een oproep op een commercieel televisiestation. Inwoners hebben al veel verschillende wapens ingeleverd. Waaronder geweren, raketwerpers en ook munitie. Er is zelfs een tank ingeleverd.
In de rij
Volgens de organisatie is de inzamelingsactie gelukt. "We hadden wel verwacht dat mensen niet stonden te springen hun wapens in te leveren. Maar het tegendeel blijkt. Mensen stonden al in rijen voor de deur te wachten, nog voordat wij er waren", zegt een woordvoerder van de Army Weapons Collection Committee.
Na de aanval op de Amerikaanse ambassade in Benghazi, op 11 september, zijn er meerdere demonstraties geweest tegen de gewapende milities in het land. Army Weapons Collection Committee wil met deze inzamelingsactie voorkomen dat er weer gewelddadige demonstraties ontstaan.
Door: Esther
Deel dit artikel