Gehandicapt meisje op borgtocht vrij

Ze is 14 jaar en verstandelijk gehandicapt. Toch zat Rimsha Masih uit Pakistan ruim twee weken vast - omdat ze een Koran zou hebben verbrand. Na veel protesten kwam ze vandaag op borgtocht vrij.

  • DUUR: 01 MIN 36 SEC
  • 652 KEER BEKEKEN
Sluit video
zondag 23 sep 2012

Pakistaans meisje met Down-syndroom onschuldig

Pakistaans meisjePakistaans meisjeANP

De 14-jarige Rimsha is definitief onschuldig bevonden van godslastering, omdat er geen bewijzen tegen haar zijn gevonden. Het Pakistaanse meisje met het syndroom van Down werd verdacht van het verbranden van pagina's uit de koran.

Uit het nieuwste proces-verbaal blijkt dat niet Rimsha, maar de imam die al is gearresteerd, moet worden vervolgd. De islamitische geestelijke zou de koranpagina's zelf hebben verbrand om ze vervolgens in de tas van het christelijke meisje te stoppen.

Knoeien met bewijs

Morgen beslist een rechter of de imam daadwerkelijk wordt vervolgd voor het knoeien met de bewijsmaterialen. Hij zou het verbranden van de pagina's in de schoenen van Rimsha hebben geschoven, om het christendom in een kwaad daglicht te stellen.

Rimsha werd twee weken geleden uit de gevangenis gelaten, omdat haar borgsom werd betaald. Toen ze in augustus werd gearresteerd, kwam dat de Pakistaanse regering op veel kritiek te staan.

Door: Jurjen


Deel dit artikel