Meer NOS op 3
16:17 Duizenden roze ballonnen in Kabul
16:12 Rugby'er legt spel stil om racistisch meisje
14:32 Duitsers nemen Londen over voor avond
13:57 Moordverdachte bijna gerekruteerd door MI5
12:15 Bewoners Husby: "Lever een steen in, krijg een worst"
11:40 Het mysterie van de huilende bekende rockster
Archief
Bekijk ook...
Meest bekeken video's vandaag
-
1
Extra politie naar Stockholm
De Zweedse politie heeft extra politie uit andere steden naar de hoofdstad Stockholm gestuurd. Het...
»
-
2
Londen: kleine aanslag met grote impact
Een dag na de brute moordpartij in Londen heeft de politie bekendgemaakt wie het slachtoffer is:...
»
-
3
Fietsen, nu ook in Moskou?
Fietsen, we doen het veel, vaak en het liefst overal, dus ook op vakantie. En misschien binnenkort...
»
Avondwerkers supermarkt moeten toeslag krijgen
Goed nieuws voor jongeren die een bijbaantje in de supermarkt hebben. Als ze 's avonds werken moeten ze een toeslag krijgen bovenop hun loon. Dat heeft de Commissie Gelijke Behandeling bepaald na een klacht van FNV Bondgenoten.
Volgens de cao krijgen alleen medewerkers die meer dan 12 uur per week werken een toeslag voor avondwerk. Hieronder vallen uren die doordeweeks na 20:00 uur en zaterdag na 18:00 uur worden gewerkt. Vaak zijn het juist hulpkrachten (waarvan meer dan de helft jongeren zijn) die minder uren maken, die op die tijden werken. De supermarkten willen hen geen toeslag geven en dus stapte vakbond FNV Bondgenoten naar de commissie.
Gelijk loon voor gelijk werk
"Met de uitspraak kunnen werkgevers in de supermarkten niet langer concurreren op arbeidsvoorwaarden. Werknemers met een contract van twaalf uur of minder doen namelijk hetzelfde werk maar ontvangen niet hetzelfde loon. Onze eis 'gelijk loon voor gelijk werk' is nu bevestigd door de CGB", zegt Arie van der Pijl, bestuurder van FNV Bondgenoten.
De vakbond wil nu snel met de supermarkten praten over de uitspraak van de Commissie Gelijke Behandeling.
Door: Elger
Deel dit artikel