Meer NOS op 3
11:09 Een jaar op de beurs: ups en downs voor Facebook
10:50 NASA filmt meteorietinslag op maan
10:14 "Broertjes zouden onder toezicht komen"
09:36 NOS op 3 Wekdienst 18 mei
17-05 Anouk vanavond als nummer 13
17-05 Game of Thrones is coming
Archief
Bekijk ook...
Meest bekeken video's vandaag
-
1
Anouk vanavond als nummer 13
Anouk mag vanavond als nummertje 13 ten tonele verschijnen, maar wat betekent dat eigenlijk?...
»
-
2
"Anouk doet iets nieuws, anti-Eurovisie"
Als we de bookmakers moeten geloven wordt Anouk morgen zesde bij de finale van het Eurovisie...
»
-
3
De cocaïne voor Griekse armen: sisa
Het is goedkoop, werkt snel en is ontzettend verslavend: sisa. Steeds meer mensen in Griekenland...
»
De laatste kans voor studentenorganisaties
maandag 21 mei 2012Het is de laatste kans voor studentenorganisaties om tegen aan de langstudeerboete te doen. De rechtszaak tegen de Nederlandse staat. Want de boete moet volgens hen de prullenbak in.
Langstudeerboete: reden voor een tussenjaar?
maandag 14 mei 2012Eén op de tien scholieren denkt nog wat langer na, voor ze een studie kiezen. Dat heeft allemaal te maken met de langstudeerboete.
Uitspraak in zaak langstudeerboete op 11 juli
De langstudeerboete gaat in principe vanaf volgend studiejaar gelden. Tenzij de rechter daar een stokje voor steekt. Woensdag 11 juli doet hij uitspraak in een zaak die was aangespannen door drie studentenorganisaties: het Interstedelijk Studenten Overleg (ISO), de Landelijke Studenten Vakbond (LSVb) en de Landelijke Kamer van Verenigingen (LKvV).
Op 21 mei was de zitting in deze zaak. De advocaat van de studenten legde toen uit dat het "onacceptabel" is dat de langstudeerboete ook gaat gelden voor studenten die al aan hun studie begonnen waren toen de term nog nooit gevallen was. Ze vinden dat "de spelregels zijn veranderd tijdens het spel".
Daarnaast zorgt de regeling voor problemen bij premasterstudenten en studenten die een deeltijdstudie volgen. Ook topsporters komen vaak in de problemen doordat zij, met een goede reden, veel studievertraging oplopen.
Eerder
Of de rechter gevoelig is voor de argumenten van de studenten, weten we straks dus. Tijdens de zitting in mei zei de rechter dat hij uitspraak zou doen op 25 juli of eventueel al eerder. Dat wordt dus eerder, waardoor veel studenten minder lang in spanning hoeven te zitten.
Als je denkt: de langstudeerboete, hoe zat dat ook alweer? Een overzicht:
Door: Elger
Deel dit artikel