Meer NOS op 3
14:01 Lekker dagje strand vandaag. Of toch niet?
12:18 Goedemorgen Londen: luchtalarm
11:45 Aanvoerder Lazio gearresteerd in gokschandaal
11:11 NOS.nl: Extra treinen voor strandgangers
11:04 'Achterdeurtjes' ontdekt in Chinese chips
09:44 Zeker 30 doden bij aanval op Syrische stad Hama
Archief
Bekijk ook...
Meest bekeken video's vandaag
-
1
Nederlander traint in geheim Azerbeidzjaanse oppositie
Hij is Azerbeidzjan binnengekomen op een toeristenvisum voor het Songfestival, maar komt voor iets...
»
-
2
Je geld verdienen met filmpjes op YouTube
Geld verdienen met de filmpjes die je op YouTube zet. In Nederland lukt dat een paar honderd...
»
-
3
China wil meer meisjes
China gaat meer doen om de scheve verhouding tussen de seksen in balans te krijgen. De regering zal...
»
Presentatie nieuw uit-shirt Oranje
FOTOSERIEDe spelers van Oranje vinden het shirt wel best
donderdag 23 feb 2012Het was een feestje, de presentatie van het uit-tenue van het Nederlands Elftal vanavond in Amsterdam. Daar zit trouwens niet veel oranje in. Wel veel zwart. En is dat nu wel zo'n goed idee?
VVV Venlo verloor uit-wedstrijden in zwart
donderdag 23 feb 2012Het Nederlands elftal gaat in het zwart. Zometeen wordt het nieuwe uit-tenue gepresenteerd en het is nu al duidelijk dat het outfit voor het grootste deel zwart is. En dat valt slecht in de bijgelovige voetbalwereld. Bij voetbalclub VVV kunnen ze erover meepraten. Daar verloren ze alle wedstrijden die ze in het zwart speelden. Verslaggever Arno Leblanc ging er langs.
Een zwarte dag voor Oranje
De Nederlandse voetbalwereld had het er al weken over, geheimzinnige informatie werd gelekt, psychologen werden erbij gehaald en vanavond volgde eindelijk de ontknoping in de Bijenkorf in Amsterdam: dit is het nieuwe, zwarte, uit-shirt van het Nederlands elftal.
Van oranje word je lelijk
Champagne, tulpen en oranje hapjes, het kon niet op. De shirts werden geshowd door voetballers Gregory van der Wiel en Wesley Sneijder maar ook dj Afrojack, blogger Nalden en rapper Reverse waren ingehuurd. Modejournalist Fiona Hering praatte de boel aan elkaar en zij was ook de enige die ons achteraf te woord stond.
Op de vraag of het niet een beetje overdreven was, zo'n enorme happening voor een voetbalshirt, zei ze: "Hoezo? Het gaat toch om het Nederlands elftal?" En ja, de kleur, Hering vindt het maar gezeur dat er te weinig oranje in zou zitten. Ze vindt zwart juist mooi, het boezemt angst in bij de tegenstander en het is stijlvol. "Oranje, daar wordt iedereen toch maar lelijk van."
Het was nogal een ding, want voetbal is bijgeloof. En voetbal is emoties. Brengt zwart niet ongeluk? De onrust begon met René van der Gijp, die tijdens de uitzending van Voetbal International op 6 februari een opmerking maakte over het zwarte shirt. Hij vindt het nieuwe shirt afschuwelijk.
Alles verloren
Voetbalclub VVV Venlo weet wat het is: ze hebben tot nu toe alle uit-wedstrijden in een zwart tenue verloren. En zie: afgelopen zaterdag speelden ze noodgedwongen uit in het geel en wonnen ze met 1-4 van De Graafschap. Onze verslaggever Arno Leblanc ging langs bij een training van VVV, zijn reportage hoor je hiernaast.
Door: Helen
Deel dit artikel