Meer NOS op 3
16:42 Volkslied niet meezingen? Schorsing!
15:29 Oekraïense topofficial stapt op na fraude
15:27 Bahreinse hongerstaker eet na 110 dagen weer
14:01 Lekker dagje strand vandaag. Of toch niet?
12:18 Goedemorgen Londen: luchtalarm
11:45 Aanvoerder Lazio gearresteerd in gokschandaal
Archief
Bekijk ook...
Meest bekeken video's vandaag
-
1
Nederlander traint in geheim Azerbeidzjaanse oppositie
Hij is Azerbeidzjan binnengekomen op een toeristenvisum voor het Songfestival, maar komt voor iets...
»
-
2
Je geld verdienen met filmpjes op YouTube
Geld verdienen met de filmpjes die je op YouTube zet. In Nederland lukt dat een paar honderd...
»
-
3
China wil meer meisjes
China gaat meer doen om de scheve verhouding tussen de seksen in balans te krijgen. De regering zal...
»
Alberto Contador - Zero, Zero, Zero Remix!
Touroverwinning Contador afgepakt
dinsdag 7 feb 2012Veel was het niet, maar het was er wel: het verboden middel clenbuterol in de urine van wielrenner Alberto Contador. Het internationaal sporttribunaal CAS was onverbiddelijk en deelde een schorsing van twee jaar uit. Ook pakten ze zijn touroverwinning van 2010 af.
Contador strijdbaar na vonnis
dinsdag 7 feb 2012Alberto Contador reageerde een dag na het vonnis van het CAS om hem met terugwerkende kracht voor twee jaar te schorsen. De Spanjaard blijft strijdbaar en overweegt in beroep te gaan tegen het vonnis.
Winkels over schorsing Contador
maandag 6 feb 2012Het CAS heeft Alberto Contador voor twee jaar geschorst naar aanleiding van zijn positieve test op clenbuterol tijdens de Tour van 2010. Correspondent Edwin Winkels vertelt hoe er in Spanje is gereageerd op de schorsing.
Contador gaat dooooorrrrrr
Journalisten waren massaal naar het Spaanse Pinto gekomen. De geboorteplaats van Alberto Contador, waar hij zou reageren op zijn schorsing vanwege dopinggebruik. "Ik ga door, dat is honderd procent zeker", zei de wielrenner. "Ik blijf trainen, clean als altijd, ook al is de moraal nu wel even gezakt."
Gisteren kreeg de Spanjaard te horen dat hij zijn overwinning in de Tour de France van 2010 kwijt is. Daarnaast wordt hij met terugwerkende kracht voor twee jaar geschorst.
Cero Cero Cero
Op een persconferentie in september 2010 verdedigde Contador zich met de mededeling dat er maar een minimale concentratie van het verboden middel clenbuterol in zijn bloed was teruggevonden: 0,00000000005 gram per milliliter. Of zoals Contador het zei: "Cero, Cero, Cero, Cero, Cero, ...etc."
En ook vandaag benadrukte de wielrenner nog maar eens dat hij niet gesjoemeld heeft. Hij liet doorschemeren dat hij mogelijk in beroep gaat tegen de beslissing van het sporttribunaal CAS om hem te schorsen. "Er is hier sprake van onrechtvaardigheid. We zullen tot het einde doorvechten. Mijn advocaten zoeken uit welke mogelijkheden er zijn", aldus Contador.
Contador, die vanaf begin augustus weer mag koersen, blijft bij zijn ploeg Saxo Bank. "Ons vertrouwen in hem is honderd procent intact", aldus ploegleider Bjarne Riis.
Deel dit artikel