Meer NOS op 3
16:42 Volkslied niet meezingen? Schorsing!
15:29 Oekraïense topofficial stapt op na fraude
15:27 Bahreinse hongerstaker eet na 110 dagen weer
14:01 Lekker dagje strand vandaag. Of toch niet?
12:18 Goedemorgen Londen: luchtalarm
11:45 Aanvoerder Lazio gearresteerd in gokschandaal
Archief
Bekijk ook...
Meest bekeken video's vandaag
-
1
Nederlander traint in geheim Azerbeidzjaanse oppositie
Hij is Azerbeidzjan binnengekomen op een toeristenvisum voor het Songfestival, maar komt voor iets...
»
-
2
Je geld verdienen met filmpjes op YouTube
Geld verdienen met de filmpjes die je op YouTube zet. In Nederland lukt dat een paar honderd...
»
-
3
China wil meer meisjes
China gaat meer doen om de scheve verhouding tussen de seksen in balans te krijgen. De regering zal...
»
Snordrager Walt Disney vindt een baardje goed
Het is voor mannelijke medewerkers van Disney een memorabele dag. Moest hun bovenlip en kin voorheen zo glad zijn als een babyhuidje, nu mogen ze gewoon een baardje laten staan. Vanaf vandaag is het voor hen namelijk weer toegestaan daarmee op het werk te verschijnen.
Een snorretje werd sinds 2000 al weer door de vingers gezien, maar een baard was vooralsnog verboden. Een woordvoerder van Disney vertelt: "Werknemers die in direct contact staan met de gasten van onze parken moeten er netjes en verzorgd uit zien. We zijn namelijk erg voorzichtig met het Disneyverleden en de integriteit waar Disney om bekend staat."
Snorrenbroeders
Het Amerikaanse Snorreninstituut vond de regel, die al sinds 1950 van kracht was, sowieso opmerkelijk, omdat "die bedacht is door een snordrager". Walt Disney zelf. De scheerapparaten kunnen dus weer in de kast. Maar Disney zou Disney niet zijn als de baarden aan een aantal eisen moeten voldoen. Zo zijn er regeltjes voor de bushiness van de baard en mag die niet te lang zijn.
Voor de snor gold al dat een centimeter de grens was en dat hij niet te harig mocht zijn. De gezichtsbeharing is niet het enige waar Disney regels voor heeft. Zo is er ook een beleid voor haarkleur en lengte van de vingernagels.
De afgeschafte maatregel is vooral voor jonge werknemers een verademing. Sommige wat oudere medewerkers drukken hun snor, want ze zijn bang dat zo de jarenoude tradities in het slop raken.
Casual Friday
Disney'ers kunnen hun lol in ieder geval niet op, want naast het feit dat ze hun baard weer mogen laten staan introduceert het bedrijf ook 'casual Fridays'. Dat houdt in dat werknemers áchter de schermen dan een spijkerbroek of een T-shirtje aanmogen. Vrouwen mogen op die dag zelfs sandalen dragen.
Door: Jurjen
Deel dit artikel