Meer NOS op 3
16:42 Volkslied niet meezingen? Schorsing!
15:29 Oekraïense topofficial stapt op na fraude
15:27 Bahreinse hongerstaker eet na 110 dagen weer
14:01 Lekker dagje strand vandaag. Of toch niet?
12:18 Goedemorgen Londen: luchtalarm
11:45 Aanvoerder Lazio gearresteerd in gokschandaal
Archief
Bekijk ook...
Meest bekeken video's vandaag
-
1
Nederlander traint in geheim Azerbeidzjaanse oppositie
Hij is Azerbeidzjan binnengekomen op een toeristenvisum voor het Songfestival, maar komt voor iets...
»
-
2
Je geld verdienen met filmpjes op YouTube
Geld verdienen met de filmpjes die je op YouTube zet. In Nederland lukt dat een paar honderd...
»
-
3
China wil meer meisjes
China gaat meer doen om de scheve verhouding tussen de seksen in balans te krijgen. De regering zal...
»
Farrmer op Zuidpool
Rondje rond de wereld rennen
FOTOWebsite Pat Farmer
LINKSAustraliër rent van pool naar pool
Het is een Australische man gelukt om in minder dan een jaar tijd van de Noordpool naar de Zuidpool te rennen.
De 48-jarige oud-politicus Pat Farmer begon zijn sprint vorig jaar op 2 april en na 21.000 kilometer hardlopen plantte hij donderdag een vlag op de Zuidpool.
Rode Kruis
Met zijn prestatie heeft hij geld opgehaald voor water- en sanitatieprojecten van het Rode Kruis. Farmer zegt dat de gedachte dat er mensen zijn die het slechter hebben, hem op de been hield. "Ik heb veel doorstaan tijdens deze tocht, maar de mensen in Afrika en Oost-Timor en Zuid-Amerika die geen schoon water hebben of slachtoffer zijn geweest van overstromingen, aardbevingen, brand en honger hebben het ook erg moeilijk", zei hij vanuit Antarctica.
Farmer heeft in totaal 100.000 Australische dollar opgehaald, wat neerkomt op ruim 80.000 euro. "Pat Farmer is een inspiratie voor de hele mensheid," zegt de directeur van het Australische Rode Kruis.
Door: Ikram
Deel dit artikel