Meer NOS op 3
16:42 Volkslied niet meezingen? Schorsing!
15:29 Oekraïense topofficial stapt op na fraude
15:27 Bahreinse hongerstaker eet na 110 dagen weer
14:01 Lekker dagje strand vandaag. Of toch niet?
12:18 Goedemorgen Londen: luchtalarm
11:45 Aanvoerder Lazio gearresteerd in gokschandaal
Archief
Bekijk ook...
Meest bekeken video's vandaag
-
1
Nederlander traint in geheim Azerbeidzjaanse oppositie
Hij is Azerbeidzjan binnengekomen op een toeristenvisum voor het Songfestival, maar komt voor iets...
»
-
2
Je geld verdienen met filmpjes op YouTube
Geld verdienen met de filmpjes die je op YouTube zet. In Nederland lukt dat een paar honderd...
»
-
3
China wil meer meisjes
China gaat meer doen om de scheve verhouding tussen de seksen in balans te krijgen. De regering zal...
»
"Wij worden nog steeds bestempeld als: Zij zijn de Turken"
woensdag 26 okt 2011De Nederlands-Turkse studenten Sibel Akbas en Tugçe Özyurt reageren op de bewering van Özdil dat de Nederlandse Turken vaak nog nationalistischer zijn dan Turken uit Turkije.
De spanning tussen de Turken en de Koerden
woensdag 26 okt 2011Turken en Koerden, ze staan elkaar naar het leven. De spanning tussen de groepen liep vorige week weer op, ook in Nederland. Zondag kwam het in Amsterdam tot een confrontatie en daarom gaan ze vandaag in Rotterdam praten om nieuwe incidenten te voorkomen. De Turken versus de Koerden. Of is het niet zo zwart-wit?
'Jonge Turken maken zich druk omdat ze niet goed geïntegreerd zijn'
dinsdag 25 okt 2011Kom rellen tegen de Koerden, dat is een oproep die Turkse jongeren ook vandaag weer op Twitter en Facebook doen. Ze zijn boos vanwege het conflict in hun vaderland. Aanleiding is een aanval van de Koerdische PKK op Turkse militairen vorige week. Dat jonge Turken in Nederland zich zo druk maken, komt gewoon doordat ze niet goed geïntegreerd zijn hier, zegt de Turkse wetenschapper Zihni Özdil:
Waarom zijn Turkse jongeren aan het rellen?
De aanslagen in Turkije door Koerdische opstandelingen van vorige week woensdag hebben de verhoudingen tussen Turken en Koerden op scherp gezet. En niet alleen in Turkije zelf, maar ook in Nederland, waar afgelopen zondag een demonstratie in Amsterdam uit de hand liep.
Turken betoogden tegen de militante Koerdische beweging PKK. Na de demonstratie liepen tussen de zestig en honderd betogers naar een Koerdisch cultureel centrum waar ze slaags raakte met de politie. De demonstranten bekogelden het gebouw en probeerden er binnen te dringen. Uiteindelijk werden er vijf mensen opgepakt.
Oproep
Ook vandaag is de politie alert omdat er demonstraties op het Museumplein worden voorbereid via sociale media. Waarom trekken de Turken en Koerden in Nederland het zich zo aan? Zihni Özdil is docent maatschappijgeschiedenis Erasmus Universiteit en deed onderzoek naar de Turkse identiteit. "De meeste gezinnen zijn erg gericht op Turkije. Het probleem is dat jongeren accepteren en er in mee gaan. Er is weinig verschil met hun grootouders die van het platteland in Turkije afkomen, terwijl ze zelf in Nederland geboren zijn."
Nationalistisch
De Nederlandse Turken zijn vaak radicaler dan Turken uit Turkije. "Ik spreek regelmatig met Turkse jongeren die via uitwisselingsprogramma's naar Nederland komen. En die schrikken zich rot, hoe blind nationalistisch de Turkse jongeren in Nederland zijn."
De jongeren moeten aangesproken worden, denkt Özdil. "De meeste Turkse jongeren denken: Wilders heeft gelijk, dit is mijn land niet." Het hele gesprek met Özdil kun je rechts beluisteren.
Deel dit artikel