Meer NOS op 3
16:42 Volkslied niet meezingen? Schorsing!
15:29 Oekraïense topofficial stapt op na fraude
15:27 Bahreinse hongerstaker eet na 110 dagen weer
14:01 Lekker dagje strand vandaag. Of toch niet?
12:18 Goedemorgen Londen: luchtalarm
11:45 Aanvoerder Lazio gearresteerd in gokschandaal
Archief
Bekijk ook...
Meest bekeken video's vandaag
-
1
Nederlander traint in geheim Azerbeidzjaanse oppositie
Hij is Azerbeidzjan binnengekomen op een toeristenvisum voor het Songfestival, maar komt voor iets...
»
-
2
Je geld verdienen met filmpjes op YouTube
Geld verdienen met de filmpjes die je op YouTube zet. In Nederland lukt dat een paar honderd...
»
-
3
China wil meer meisjes
China gaat meer doen om de scheve verhouding tussen de seksen in balans te krijgen. De regering zal...
»
Onheilsprofeet hangt glazen bol aan de wilgen
Harold Camping, de Amerikaanse predikant die had voorspeld dat de apocalyps op 21 mei en vervolgens op 21 oktober een einde aan de mensheid zou maken, gaat met pensioen.
De 90-jarige Camping zou niet langer in staat is om zijn christelijke radiostation Family Radio te leiden. Dat zegt kennis en documentairemaker Brandon Tauszik in een exclusief interview met de Amerikaanse krant The Christian Post. Campings vrouw heeft bevestigd dat haar echtgenoot zich terugtrekt en daamee waarschijnlijk geen voorspellingen meer zal doen.
Onzeker
De predikant zou ook gezegd hebben dat niemand nu kan voorspellen wanneer het einde der tijden precies zal aanbreken. Een paar dagen voorafgaand aan 21 oktober was Camping volgens Tauszik al onzeker over de datum waarop het einde van de wereld zich zou voltrekken. God heeft niemand de macht gegeven om precies te weten wanneer de apocalyps zal plaatsvinden, aldus de onheilsprofeet.
Campings opmerking is opvallend, want in september zei hij nog dat Het Einde der Tijden zeer zeker op 21 oktober zal zijn.
Teleurgesteld
De radiopresentator heeft sinds zijn voorspelling met betrekking tot 21 oktober geen commentaar meer gegeven. Sinds vrijdag de wereld opnieuw niet verging, weigert de Amerikaan met de pers te praten. De predikant zit sinds juni thuis, nadat hij in het ziekenhuis opgenomen werd vanwege een beroerte. Volgens Tauszik, die acht maanden lang naar Campings kerkdiensten ging, is de 90-jarige nog steeds erg teleurgesteld dat er op 21 mei niets gebeurde.
Camping heeft tot nu toe vier voorspellingen gedaan over het Einde der Tijden: 21 mei 1988, 6 september 1994, 21 mei 2011 en 21 oktober 2011.
Deel dit artikel