Meer NOS op 3
16:42 Volkslied niet meezingen? Schorsing!
15:29 Oekraïense topofficial stapt op na fraude
15:27 Bahreinse hongerstaker eet na 110 dagen weer
14:01 Lekker dagje strand vandaag. Of toch niet?
12:18 Goedemorgen Londen: luchtalarm
11:45 Aanvoerder Lazio gearresteerd in gokschandaal
Archief
Bekijk ook...
Meest bekeken video's vandaag
-
1
Nederlander traint in geheim Azerbeidzjaanse oppositie
Hij is Azerbeidzjan binnengekomen op een toeristenvisum voor het Songfestival, maar komt voor iets...
»
-
2
Je geld verdienen met filmpjes op YouTube
Geld verdienen met de filmpjes die je op YouTube zet. In Nederland lukt dat een paar honderd...
»
-
3
China wil meer meisjes
China gaat meer doen om de scheve verhouding tussen de seksen in balans te krijgen. De regering zal...
»
Filmpje vrijlating Gilad Shalit
'Historische' gevangenenruil Israël en Palestijnen
De Israëlische militair Gilad Shalit heeft dinsdagmiddag voor het eerst in vijf jaar weer gesproken met zijn ouders. De 25-jarige Shalit kwam vanochtend vroeg vrij, na jarenlang gevangen te hebben gezeten bij Hamas. In ruil voor hem laat Israël ruim duizend Palestijnse gevangenen vrij. Shalit werd vanaf de Gazastrook de grens met Egypte overgezet en vanaf daar naar Israël gebracht. Vanmiddag zal hij zijn familie weer zien.
Vannacht bestond nog even de mogelijkheid dat de gevangenenruil niet doorging vanwege een hoger beroep dat was aangespannen door families van omgekomen Israeliërs, die niet willen dat Palestijnen vrijkomen. Maar het Israëlische hooggerechtshof besloot dat hun klachten ongegrond waren.
Grens
Nu Shalit in Egypte is aangekomen, is ook een begin gemaakt aan het vrijlaten van bijna 500 Palestijnen die in Israël vastzaten. Ze zijn met busjes uit gevangenissen opgehaald en naar de grens van de Palestijnse gebieden gebracht. Over twee maanden komen nog eens 550 Palestijnen vrij.
De ruil wordt door internationale media historisch genoemd. Het is de eerste keer in 26 jaar dat een gevangengenomen Israëlische militair levend terugkomt. En hoewel veel families dus boos zijn over het vrijkomen van mensen die verdacht worden van terreurdaden, is er aan beide kanten van de grens overwegend opluchting over de geslaagde deal, waarover zo lang onderhandeld is.
Door: Machteld
Deel dit artikel