Bekijk ook...
Meer NOS op 3
16:42 Volkslied niet meezingen? Schorsing!
15:29 Oekraïense topofficial stapt op na fraude
15:27 Bahreinse hongerstaker eet na 110 dagen weer
14:01 Lekker dagje strand vandaag. Of toch niet?
12:18 Goedemorgen Londen: luchtalarm
11:45 Aanvoerder Lazio gearresteerd in gokschandaal
Archief
Meest bekeken video's vandaag
-
1
Nederlander traint in geheim Azerbeidzjaanse oppositie
Hij is Azerbeidzjan binnengekomen op een toeristenvisum voor het Songfestival, maar komt voor iets...
»
-
2
Je geld verdienen met filmpjes op YouTube
Geld verdienen met de filmpjes die je op YouTube zet. In Nederland lukt dat een paar honderd...
»
-
3
China wil meer meisjes
China gaat meer doen om de scheve verhouding tussen de seksen in balans te krijgen. De regering zal...
»
Eerste boerkaboetes uitgedeeld in Frankrijk
donderdag 22 sep 2011Voor het eerst zijn in Frankrijk twee vrouwen door een rechtbank veroordeeld voor het dragen van een nikaab. Het dragen van een boerka of een nikaab is sinds dit voorjaar verboden in Frankrijk.
Frankrijk spreekt vonnis uit over boerkaboete
In Frankrijk heeft een rechter voor het eerst een vonnis uitgesproken op basis van het boerkaverbod dat daar sinds 11 april geldt.
Hind Ahmas
De boete geldt voor de 32-jarige Hind Ahmas die in het openbaar een nikab droeg die haar gehele gezicht, op haar ogen na, bedekte. Hiervoor moet zij 120 euro betalen. Een tweede vrouw moet volgens de rechter 80 euro betalen. De vrouwen kregen de boete toen zij in nikab een amandeltaart aanboden aan de burgemeester van Meaux, Jean-Francois Copé, initiatiefnemer van het boerkaverbod. Een taart met een dubbele boodschap: amandel is namelijk 'amande' in het frans, maar als je de 'a' in een 'e' verandert, krijg je 'amende', wat boete betekent. Een boetetaart dus.
Media-offensief
Volgens onze correspondent Ron Linker in Parijs was de taart onderdeel van een groot media-offensief dat de twee vrouwen voeren. "Ze hebben het bewust op een boete laten aankomen zodat ze deze konden aanvechten bij de rechter." Nu de rechter een uitspraak heeft gedaan, kunnen ze naar het Europese Hof voor de Rechten van de Mens stappen. Ahmas heeft al aangegeven dit te zullen doen. Tegelijkertijd met de uitspraak van de rechter kondigde vandaag een vrouw in Meaux aan dat zij zich kandidaat stelt voor de aankomende presidentsverkiezingen. Dit deed zij in nikab. Ook dit hoort bij de publiciteitsstunt: "De Franse media zijn daarom ook erg terughoudend met berichtgeving over deze kwesties. Het zijn vooral de buitenlandse media die het nieuws oppikken", aldus Ron Linker.
Rachid Nekkaz
In Frankrijk zijn al vaker boetes uitgedeeld aan vrouwen die een boerka of nikab dragen. Deze zijn echter altijd betaald door de vrouwen zelf of door de Franse zakenman Rachid Nekkaz. Hij heeft namelijk een fonds opgericht met daarin een paar miljoen euro om de boetes te betalen die op basis van boerkaverboden worden uitgedeeld. Dit doet hij ook voor Nederland en België, waar sinds kort ook een boerkaverbod geldt.
Door: Dorien
Deel dit artikel