Tristane Banon doet haar verhaal
Sluit video
Franse politici lopen over van testosteron

Franse politici lopen over van testosteron

  • DUUR: 01 MIN 27 SEC
  • 1457 KEER BEKEKEN
Sluit video
dinsdag 17 mei 2011

Nog een aangifte tegen DSK; tot vrijdag zit hij vast

Tristane Banon in 2004Tristane Banon in 2004AFP

Niet alleen een kamermeisje uit New York doet aangifte tegen IMF-topman Dominique Strauss-Kahn; ook een vrouw uit zijn verleden laat nu van zich horen. De Franse schrijfster Tristane Banon zegt dat Strauss-Kahn haar in 2002 heeft aangerand tijdens een interview. Vier jaar geleden vertelde ze haar verhaal, dat hiernaast te zien is.

Geen borgtocht
DSK zit zeker tot vrijdag vast. Hij zit nu in de beruchte New Yorkse gevangenis Rikers Island, waar 11.000 gevangenen dicht op elkaar zitten. Strauss-Kahn heeft wel zijn eigen cel. Advocaten van de Fransman probeerden hem nog op borgtocht vrij te krijgen, maar van de rechter moet 'ie in elk geval tot vrijdag in de cel blijven.

"De rechter bleek gevoelig voor argumenten van de openbaar aanklager die zei te vrezen dat Strauss-Kahn op de vlucht zal slaan", zegt onze correspondent. "Maar de belangrijkste reden dat hij vast blijft zitten is de ongekende ernst van de tenlastelegging. Het zijn echt extreem zware beschuldigingen: seksueel misbruik, poging tot verkrachting, vrijheidsberoving, maar er wordt ook expliciet gesproken over orale en anale seks onder dwang met geweld."

Deel dit artikel
Onderwerpen: