NOS WielrennenAangepast

BMX'er Van Gorkom laat via Instagram van zich horen: ik zal terugkomen

Van Gorkom laat van zich horen en is positief over herstel

Jelle van Gorkom heeft zich voor het eerst sinds zijn zware ongeluk tot de buitenwereld gericht. De BMX-er pIaatste op zijn Instagrampagina een bericht met video's waarop hij al trappend op een fiets zit en van de trap af loopt.

"Ik ben in goede staat, maar het zal een lange weg zijn om volledig te herstellen. Maar ik zal terugkomen zoals iedereen van mij gewend is", schrijft de 27-jarige Van Gorkom bij zijn status.

Jelle van Gorkom

"Dit zal zeker een hele opgave worden, maar ik ben vastberaden weer gezond te worden. Mijn eerste doel, op korte termijn, is om weer volledig normaal te functioneren en dan zal de rest volgen, zegt men."

Het laatste bericht van Van Gorkom dateerde van 5 januari, vijf dagen voor het ongeluk.

Papendal

Van Gorkom kwam begin dit jaar hard ten val tijdens een training op Papendal. Hij liep bij zijn val gebroken ribben, een breuk in het gezicht, een scheurtje in de schedel en beschadigingen aan de lever, milt en nieren op. Hij lag twee weken in coma.

Wat ging er mis bij Jelle van Gorkom?