In België neemt de nieuwe Miss na de verkiezing traditioneel een schuimbad

Organisatie veroordeelt racistische reacties op Miss België

De organisatie van de Miss Belgiëverkiezing en een Belgisch meldpunt voor discriminatie, Unia, hebben racistische reacties op de verkiezing schandalig genoemd.

Sommige reacties op sociale media komen erop neer dat de gisteren verkozen Miss België niet 'echt Belgisch' is, of 'een Filipijnse', omdat zij Filipijnse roots heeft. Organisator Devos van Miss België verklaart tegenover VRT Nieuws dat de paspoorten van alle deelneemsters zijn gecontroleerd.

Woordvoerder Sebrechts van Unia benadrukt dat het meldpunt de reacties met klem veroordeelt. "Wij vragen mensen hier tegenin te gaan. Als je je mond houdt, verandert er nooit iets".

Diversiteit

Overigens ziet de Unia-woordvoerder vooral een andere kant van de uitverkiezing: "Dat de mooiste van België Aziatische roots heeft, bewijst dat het leeuwendeel van de mensen mee is in het verhaal van diversiteit," zegt hij.

Flor Pua (22), pilote in opleiding, is van plan voor België deel te nemen aan de Miss World verkiezingen.