Duitse Eurofighter
RTV Noord

Dit keer geen aardbeving, maar Duitse straaljagers

De knallen en de trillingen die gisteren mensen in Oost-Groningen bezighielden, zijn veroorzaakt door Duitse straaljagers. Dat laat de vliegbasis Leeuwarden weten op Twitter.

Volgens Defensie zijn twee Duitse Eurofighters onbewust door de geluidsbarrière gegaan. Zo veroorzaakten zij de twee knallen.

Het was geen aardbeving, zoals veel Groningers dachten. Het KNMI liet woensdagavond al weten dat de knallen niet werden veroorzaakt door een aardbeving, maar door "iets wat in de lucht heeft plaatsgevonden."

Defensie haastte zich daarop te zeggen dat de knallen niet afkomstig waren van Nederlandse F-16's.

Trillingen gemeld

Veel mensen dachten een aardbeving te hebben gevoeld. De meldingen kwamen onder meer uit Delfzijl, Winschoten, Pekela en Midwolda. Ook op sociale media stonden veel berichten over de trillingen, schrijft RTV Noord.

Maandag vond in het Groningse Zeerijp de zwaarste aardbeving sinds 2012 plaats.