Wilco Viets (rechts)
Omroep Gelderland

Negen en vier jaar cel geëist voor neersteken Wilco Viets

Het Openbaar Ministerie heeft negen jaar celstraf geëist tegen de man die Wilco Viets afgelopen juni meerdere keren met een mes zou hebben gestoken.

De Pool had drank en drugs gebruikt en verkeerde in een psychose. Tegen een vrouwelijke verdachte werd vier jaar cel geëist.

Zwaargewond

Viets, eerder ten onrechte veroordeeld in de Puttense moordzaak, had de verdachten een lift gegeven. Viets werd voor de ogen van zijn dochter in de auto in zijn hoofd, hals, borst, arm en hand gestoken. Hij raakte daarbij zwaargewond.

De mannelijke verdachte is volgens de officier van justitie door zijn psychose verminderd toerekeningsvatbaar, maar hem wordt wel aangerekend dat hij drank en drugs had gebruikt.

De vrouwelijke verdachte is volgens het OM medeverantwoordelijk, tegen haar wordt vier jaar cel geëist. Vooral het feit dat beide verdachten geen berouw lijken te tonen rekent de officier van justitie hen zwaar aan.

Ook wil het OM dat de verdachten Viets een schadevergoeding betalen van ruim 60.000 euro, schrijft Omroep Gelderland.