De Dom
RTV Utrecht

Domtoren van Utrecht in slechtere staat dan verwacht

De stenen van de Domtoren in Utrecht zijn in slechtere staat dan verwacht. Dat zegt beheerder Jaap van Engelenburg.

Een deel van de toren werd vandaag geïnspecteerd. In een bakje aan een hijskraan ging de beheerder omhoog om het natuursteen te bekijken. De conditie van de Dom valt tegen, zegt Van Engelenburg: "Het middenvlak, waar het uurwerk zit, vertoont wat meer schade dan we verwacht hadden."

Kostenplaatje

Het onderzoek van de kerktoren wordt naar verwachting in november afgerond. Dan kan worden bekeken welk herstelwerk moet worden uitgevoerd. Dan kunnen ook de kosten worden geraamd.

Die worden nu ingeschat op 40 miljoen euro, maar dat bedrag kan nog oplopen volgens de beheerder. "Ik denk dat er dan wel iets meer geld voor nodig is, maar we hebben geen idee hoeveel het precies gaat kosten."

De daadwerkelijke restauratie van de Domtoren laat nog even op zich wachten. De gemeenteraad van Utrecht moet nog akkoord gaan met het financiële plan. Volgens RTV Utrecht starten de herstelwerkzaamheden pas over een jaar.