L1mburg

Tegelgooier moet naar psychiatrisch ziekenhuis

Een 41-jarige man die in februari vanaf een brug in Geleen een tegel op een auto gooide, moet een jaar worden behandeld in een psychiatrisch ziekenhuis. Dat heeft de rechtbank in Maastricht besloten.

Volgens de rechtbank verkeerde de man tijdens zijn daad in een psychose en is hij daarom ontoerekeningsvatbaar. De uitspraak is conform de eis van het Openbaar Ministerie, meldt 1Limburg.

Bij het incident raakte de auto beschadigd, maar de inzittenden kwamen met de schrik vrij. Toen ze de man wilden aanhouden, reageerde hij agressief. Hij stak met een mes, sloeg en schopte.

Deskundigen zijn bang dat de man weer zoiets zal doen, als hij niet wordt behandeld. Naast de gedwongen opname in het psychiatrisch ziekenhuis moet hij ook de schade vergoeden aan de slachtoffers.