Het luik.
L1mburg

Dief stuurt na 30 jaar gestolen tankluik terug naar museum

Een dief heeft na dertig jaar wroeging gekregen over het stelen van een tankluik. Het Oorlogsmuseum in Overloon kreeg het stuk vandaag terug.

De dader bracht het museumstuk niet persoonlijk terug. In een anonieme brief bij het luik legt hij zijn motieven uit. "Ergens in de jaren 80 van de vorige eeuw heb ik als tiener dit onderdeel uit het museum meegenomen", schrijft de dief volgens 1Limburg. "Recent kwam ik het weer tegen (ik wilde het nooit weggooien) en stuur het hierbij retour. Hopelijk kunnen jullie het bij een restauratie gebruiken."

Tegen Omroep Venray zegt directeur Erik van den Dungen dat het museum nog niet weet bij welk voertuig het luik hoort. Dat wordt nog uitgezocht.

Het museum schrijft op Facebook dat het het stuk liever nooit kwijt was geweest. Toch is er wel dankbaarheid: "Hoe dan ook, eerlijk anoniem boefje van toen: hartelijk dank!"