Dode bij brand in flat in Diemen, vuur mogelijk aangestoken

Bij een brand in Diemen van vannacht is iemand om het leven gekomen. Ook zijn vier mensen gewond geraakt.

De politie houdt er rekening mee dat de brand is aangestoken en zoekt mensen die iets verdachts hebben gezien.

De brand ontstond rond 03.45 uur in een woning van een flat aan de Rode Kruislaan. Het vuur brak uit op de benedenverdieping. Pas toen de brand geblust was, werden het dodelijke slachtoffer en iemand anders die zwaargewond was, gevonden.

De politie kan niet zeggen of de twee het slachtoffer zijn geworden van de brand. "Uiteraard wordt bij het onderzoek gekeken waaraan de persoon is overleden, maar dat moet nog blijken."

De flat van zestien verdiepingen is ontruimd. Het ging om tientallen mensen.

Geen paniek

De bewoners worden tijdelijk opgevangen in het gemeentehuis. Het is nog niet duidelijk wanneer ze weer terug kunnen.

Volgens de brandweer verliep de ontruiming rustig. "De bewoners werden wakker gemaakt met de mededeling dat ze hun huis moesten verlaten vanwege een brand, maar er was geen grote paniek."

Over de oorzaak is nog niets bekend. De recherche is een onderzoek gestart.