De pui werd opgeblazen, zodat de criminelen bij de kluis konden

Twaalf mannen opgepakt voor 'overval van de eeuw' in Paraguay

In Brazilië zijn twaalf mannen opgepakt die verdacht worden van een overval op een geldtransportbedrijf in Paraguay. Paraguayaanse agenten spraken van de overval van de eeuw.

Tientallen zwaarbewapende criminelen bliezen met explosieven de pui van het bedrijf op, waarna ze bij de kluis konden komen. Volgens de directeur van het geldtransportbedrijf in de grensplaats Ciudad del Este zijn de dieven ervandoor gegaan met 8 miljoen dollar. In de kluis zat in totaal 49 miljoen dollar.

'Overval van de eeuw' in Paraguay

Gelijktijdig met de overval viel de groep met vuurwapens en granaten het hoofdbureau van de politie en het kantoor van de regionale overheid aan. Ook hadden ze op strategische plaatsen auto's in brand gestoken om de politie te hinderen.

De criminelen zijn vervolgens gevlucht naar Brazilië. Volgens de autoriteiten horen ze bij een grote criminele bende uit dat land. De Braziliaanse politie heeft tot nu toe 1,5 miljoen dollar teruggevonden bij de tien opgepakte mannen.

Bij de aanval op het politiebureau kwam een agent om het leven. Ook raakten enkele omstanders gewond.