De Merwedebrug

Steigerbouwers Merwedebrug maandag weer aan de slag

Na het weekend gaan bouwvakkers bij de Merwedebrug verder met het bouwen van steigers. Woensdag werd het werk plotseling stilgelegd omdat vijf mannen onwel waren geworden bij de brug.

Volgens de Arbeidsinspectie hadden ze een verdoofd gevoel in de tong en last van hun keel. Onderzoek naar de herkomst van de klachten heeft nog niets opgeleverd, zegt Rijkswaterstaat dat luchtmonsters heeft laten onderzoeken.

Chroom-6

Rijkswaterstaat heeft ook bekendgemaakt dat er verf met het kankerverwekkende chroom-6 in de brug is verwerkt. De stof voorkomt roest en is in vaste vorm onschadelijk, maar bij langdurige blootstelling kan een kleine hoeveelheid chroom-6 waarschijnlijk al kanker veroorzaken.

Rijkswaterstaat zegt dat de bouwvakkers die klachten kregen niet met de verf in contact zijn geweest.

De Merwedebrug werd 5 oktober uit voorzorg afgesloten voor zwaar vrachtverkeer.

In de draagbalken van de brug waren haarscheurtjes gevonden. Sinds 11 oktober mogen er helemaal geen vrachtwagens meer over de brug rijden.