Het hoofdkantoor van de KNSB

Ook ledenraad akkoord, schaatsen kan echt beginnen

De ledenraad van schaatsbond KNSB is akkoord met de door de KNSB gemaakte afspraken met schaatsers, teams en gewesten. Daarmee is het slepende conflict in de schaatswereld over noodzakelijke bezuinigingen definitief opgelost.

De KNSB-directie en de drie partijen kwamen woensdagavond al tot een akkoord, maar de ledenraad moest dit donderdagavond nog goedkeuren. Voornaamste punt van overeenkomst is de zogenaamde premiepot voor de schaatsers. Die zal de komende twee jaar door de schaatsbond worden gevuld met 975.000 euro.

Sven Kramer liet nog weten niet helemaal zeker te zijn dat de ledenraad dit zou doen, maar die angst was onterecht. Een staking, waarmee de schaatsers dreigden, is daarom echt van de baan.

Het schaatsen kan nu echt beginnen. Vrijdag klinkt het startschot. Dan verschijnen de schaatsers aan de start in Groningen, waar wereldbekertickets worden verdeeld.