Hoofdklasser Jodan Boys kortwiekt Eagles in beker
Jodan Boys heeft in de tweede ronde van het KNVB-bekertoernooi gestunt door Go Ahead Eagles uit te schakelen. De hoofdklasser uit Gouda was met 2-1 te sterk voor de eredivisionist.
Aanvankelijk leek er niets aan de hand voor de thuisploeg: Sam Hendriks tikte na een klein half uur de 1-0 binnen. Door een mooie vrije trap van Levi Marengo werd het echter 1-1 en in de slotfase kopte Roald Heerkens de winnende goal binnen.
Jodan Boys is pas de derde amateurclub die in een uitduel na negentig minuten een eredivisieclub uit het bekertoernooi kegelt.
ADO wint moeizaam
ADO Den Haag plaatste zich met enige moeite voor de achtste finales. De Hagenaars keken thuis tegen Telstar lang tegen een achterstand aan, maar wonnen uiteindelijk met 2-1. Denis Mahmudov opende namens de Witte Leeuwen de score met een kopbal.
Tot de rust bleef Telstar eenvoudig overeind, maar erna werd de druk van ADO net iets te groot. Een kwartier voor tijd schoot Mike Havenaar de gelijkmaker binnen en met een knappe kopbal bezorgde Dennis van der Heijden zijn ploeg de winst.
Cupfighter
VVSB ontpopt zich als een heuse cupfighter. De verrassende halvefinalist van vorig jaar schaarde zich ten koste van Katwijk onder de laatste zestien.
De strijd tussen de twee derdedivisionisten was een ongelijke. De Noordwijkerhouters wonnen volstrekt verdiend met 3-0. De openingstreffer kwam op naam van Maikey Parami. Vorig seizoen was hij even een bekende Nederlander toen hij als HEMA-medewerker tegen FC Den Bosch in de kwartfinales de winnende treffer maakte.
Uitslagen KNVB-beker 25 oktober
Thuis | Uit | Uitslag |
VVSB * | Katwijk | 3-0 |
TEC | SC Cambuur * | 0-4 |
ADO Den Haag * | Telstar | 2-1 |
Go Ahead Eagles | Jodan Boys * | 1-2 |
FC Volendam * | Almere City FC | 2-1 n.v. |
Spakenburg | ASWH * | 2-3 n.v. |
Sparta Rotterdam * | PSV | 3-1 |
* naar achtste finales |