Eerste Jubilee-vuren aangestoken

Premier Julia Gillard van Australië steekt een baken aan ter ere van het diamanten jubileum van de Britse koningin Elizabeth» Premier Julia Gillard van Australië steekt een baken aan ter ere van het diamanten jubileum van de Britse koningin Elizabeth EPA

In Nieuw-Zeeland, Australië en Tonga zijn de eerste bakens aangestoken ter ere van het diamanten jubileum van de Britse koningin Elizabeth. In Groot-Brittannië en de Gemenebestlanden zullen in totaal ruim 4500 bakens worden ontstoken.

Koningin Elizabeth steekt vanavond de laatste fakkel aan, na afloop van het grote popconcert bij Buckingham Palace. Zo'n 12.000 bezoekers zullen het ruim drie uur durend concert bijwonen waar veel bekende artiesten optreden, onder wie Elton John, Paul McCartney, Tom Jones, Annie Lennox, Madness, Robbie Williams, Cliff Richard, Ed Sheeran, JLS, Kylie Minogue, Grace Jones, Jessie J. en Shirley Bassey. Naar verwachting zullen miljoenen mensen wereldwijd het concert via de televisie volgen.

Verrassingen

Koningin Elizabeth zal een deel van het concert bijwonen. Ze wordt vergezeld door prins Philip, prins Charles, prins William en Catherine en prins Harry. In Londen zijn op vier plaatsen grote schermen opgesteld waarop mensen het concert kunnen volgen.

De volgorde van de optredens is nog niet bevestigd, maar de organisatie belooft 'verrassingen'.

Voor de gelegenheid is een speciaal lied geschreven door Gary Barlow en Andrew Lloyd Webber, dat wordt gezongen door 200 mensen uit de Gemenebestlanden.

Op het programma staan verder onder andere de nummers 'Your Song' en 'I'm Still Standing' (Elton John), 'Live and Let Die' (Paul McCartney), 'Delilah' (Tom Jones), 'There Must Be An Angel (Annie Lennox) en 'Slave To The Rhythm' (Grace Jones). Madness zingt de hit 'Our House' vanaf het dak van het paleis.

Deel deze pagina

Video

Australische premier steekt jubileumvuur aan

De Australische premier Julia Gillard steekt bij het parlementsgebouw in Canberra een baken aan ter ere van het diamanten jubileum... van koningin Elizabeth. In Groot-Brittannië en de Gemenebestlanden worden in totaal ruim 4500 bakens ontstoken.

Audio

  • Arjen van der Horst: voor elk wat wils op concert voor de Queen Dat de Britse koningin Elizabeth 60 jaar op de troon zit, wordt vandaag gevierd met een concert. Correspondent Arjen van der Horst... kijkt alvast naar de de line-up.

Video en Audio

Meer video en audio