Koningin opent Floriade

Koningin Beatrix tijdens de opening van de Floriade in Venlo» Koningin Beatrix tijdens de opening van de Floriade in Venlo ANP

Koningin Beatrix heeft vanmiddag de Floriade in Venlo officieel geopend. De zesde editie van de wereldtuinbouwtentoonstelling ging van start in de stromende regen.

De NOS doet vanavond verslag van de opening van de tuinbouwexpo door koningin Beatrix. De NOS zendt de opening uit van 19.30 tot 19.55 uur op Nederland 1.

Na de koningin hield staatssecretaris Bleker een toespraak. In zijn speech prees hij de landbouwsamenwerking met Duitsland en Polen. Ook hoopt hij dat de Floriade jongeren inspireert om in de tuinbouw te gaan werken.

De Floriade wordt iedere tien jaar gehouden. Het is voor het eerst dat het evenement buiten de Randstad plaatsvindt. Het pronkstuk van de Floriade in Venlo is de grootste kabelbaan van Nederland, waarmee de expo vanuit de lucht kan worden bekeken.

Deel deze pagina

Video

Koningin opent Floriade

Koningin Beatrix heeft de Floriade geopende. De grootste tuinbouwtentoonstelling ter wereld is tot begin oktober te zien in Venlo.

Video en Audio

Meer video en audio