Schetsen van koningin Beatrix tentoongesteld

Een tekening van koningin Beatrix toen ze nog student was» Een tekening van koningin Beatrix toen ze nog student was NOS

Bij een kunsthandel in Ede zijn de komende weken veertig schetsen van koningin Beatrix te zien. De koningin heeft die gemaakt tijdens haar studententijd.

De kunsthandel kreeg de schetsen in bruikleen van Aad Ouburg, verzamelaar van oranjekunst, voor de duur van een tentoonstelling over oranjekunst.

Almanak

Dat koningin Beatrix veel van kunst weet en een verdienstelijk beeldhouwer is, is bij het publiek bekend. Dat de koningin ook goed kan tekenen weten veel minder mensen.

De tekeningen werden door Beatrix in 1960 gemaakt voor de almanak van de studentenvereniging in Leiden. Schetsen van dieren, een telegraaflezer, met de benen op tafel, een sigaretje bij de hand en een kop koffie.

Kwaliteit

Uit een brief aan de redacteur van de gids blijkt dat ze zelf twijfelde aan de kwaliteit.

Als de schetsen niet voldeden mochten ze terzijde worden gelegd. Maar ze werden gepubliceerd en zijn nu voor het eerst in het echt te zien.

Deel deze pagina

Video

Beatrix tekende ook goed

Dat ze van kunst houdt en kunst verzamelt, dat is bekend. Dat ze doet aan beeldhouwen ook. Maar dat koningin Beatrix in haar... studententijd niet onverdienstelijk tekende weten maar weinig mensen.

Video en Audio

Meer video en audio